Trasa podziemna Rzeszowa – szykują się zmiany

W planach są duże zmiany w trasie podziemnej w Rzeszowie za niebagatelną kwotę około 20 mln zł! Będzie to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu Podkarpacia.

Trasa podziemna to ważna atrakcja w Rzeszowie, ale na pewno po modernizacji będzie przyciągać jeszcze więcej turystów do Podkarpacia. Wykonaniem przebudowy są zainteresowane trzy firmy. Inwestycja ma kosztować około 20 mln zł i ma być jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Obecnie Podziemna Trasa Turystyczna biegnie pod kamienicami i płytą Rynku, a wszystkie piwnice oraz korytarze mają nazwy, które odnoszą się do historii miasta lub ich przeznaczenia. Nie brakuje na niej atrakcji, a nawet… tajemnic. Jest to duża atrakcja dla odwiedzających miasto, ale niebawem będzie jeszcze większa.

Władze miasta zdecydowały o modernizacji trasy podziemnej z inspiracji pracami przeprowadzonymi w Krakowie. Na chętnych na wycieczkę po podziemiach Rynku w Rzeszowie przygotowano wiele atrakcji multimedialnych opartych na nowoczesnych rozwiązaniach – będzie można zobaczyć ogromny pożar z 1681 roku, a wrażenie będzie niezwykle realistyczne. Każdy, kto zejdzie do podziemi, stanie się bohaterem interaktywnej opowieści.

Po wyjściu warto też zwiedzić ekspozycję Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (filia Muzeum Okręgowego w Rzeszowie).

Ew / pixabay / krystianwin